Достапни линкови

Прилеп-почит на загинатите бранители кај Карпалак


Прилеп од вчера попладне ја одбележува 12 годишнината од масакрот кај Карпалак. Главното чевствување е на пладне пред споменикот во центарот на градот. Истовремено, и официјално ќе биде откриен новиот голем споменик „Прилепски бранители“ кај кружниот тек на булеварот Гоце Делчев , кај основниот суд.
XS
SM
MD
LG