Достапни линкови

Реакција за враќањето македонски новинари на грчка граница


Организацијата на медиуми од југоисточна Европа изрази загриженост од одлуката на грчките власти да не им се дозволи влез во земјата на новинари од Македонија. Во соопштението до медиумите се наведува дека организацијата ги осудува ваквите постапки. „Од Грција, која е членка на Европската унија, се очекува почитување на слободата на движење и слободата на медиумите кои се основа на демократијата“ се наведува во дописот.
XS
SM
MD
LG