Достапни линкови

Американско беспилотно летало во акција во Јемен


Јеменските безбедносни служби соопштија дека американско безпилотно летало убило 6-мина милитанти на Ал Каеда во јужен Јемен. До акцијата доаѓа откако Соединетите Држави во неделата ги затворија своите дипломатски претставништва во Африка и на Блискиот Исток, поради опасноста од терористички напади.
XS
SM
MD
LG