Достапни линкови

4-ца израелски војници повредени на границата со Либан


4-ца израелски војници биле повредени денеска во експлозија на границата со Либан. Израелската армија само соопшти дека војниците биле инволвирани во активности во близина на границата, не прецизирајки како дошло до екплозијата. Според безбедносните служби на Либан, израелските војници веројатно налетале на мина.
XS
SM
MD
LG