Достапни линкови

Голем пожар на аеродромот во Најроби


архива
Голем пожар избувна на меѓународниот аеродром во главниот град на Кенија, Најроби, еден од најголемите транспортни центри во Африка.
Аеродромските власти соопштија дека сите летови се откажани и пренасочени кон Момбаса и Елдорет.
Причините за пожарот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG