Достапни линкови

Времето и натаму многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.
Утринската температура се движи од 11 до 20, а дневната ќе биде од 31 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.
Утринската температура се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 37 степени.
XS
SM
MD
LG