Достапни линкови

Џорџ Буш помина операција на срце


Поранешниот американски претседател Џорџ Буш се опоравува од операција на срце. Неговиот портпарол Фреди Форд изјави дека на екс-претседателот му бил вграден стент во срцевиот мускул, откако во понеделникот за време на рутински преглед била дијагностицирана коронарна блокада. Форд додаде дека Буш се чувствува добро и е подготвен да се врати дома во среда.
XS
SM
MD
LG