Достапни линкови

Индија обвинува терористи за нападот во Кашмир


Министерот за надеворешни работи на Индија изјави дека 20 вооружени терористи во пакистански воени униформи го извршиле нападот на индијскиот армиски контролен пункт во регионот Кашмир. Петмина загинале во инцидентрот кој се случи доцна вчеравечер . Индијската армија оцени дека станува збор за најголемо нарушување на примирјето кое беше воспоставено во 2003 година. Пакистан демантира дека имало престрелка на границата околу спорниот регион.
XS
SM
MD
LG