Достапни линкови

Азербеџанскиот министер за одбрана во посета на Вашингтон


Азербеџанскиот министер за одбрана Сафар Абиев
Азербеџанскиот министер за одбрана Сафар Абиев оствари среда со неговиот американски колега Чак Хејгел во Вашингтон. Според соопштението, Хејгел му се заблагодарил на Абиев за испраќањето војници во Авганистан и за овозможувањето Азербеџан да се користи како транзит зона. Тие разговарале и за учеството на Азербеџан во НАТО програмите.
XS
SM
MD
LG