Достапни линкови

Убиени три милитанти на Ал Каеда во Ирак


Ирачките власти соопштија дека безбедносните сили убиле најмалку три милитанти на Ал Каеда во воена операција на северот на земјата. Во меѓувреме вооружена група застрелала две лица во близина на Багдад. Во неделата во серија на напади загинаа 15 лица, меѓу кои и еден судија. Според властите, во јули загинале околу 1000 лица, што претставува најголемата броја на жртви од 2008 година.
XS
SM
MD
LG