Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе изнесува меѓу 11 и 22 степени, а дневната ќе достигне од 31 до 38 степени.
Во Скопје ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти на 19, а дневната ќе се искачи до 37 степени.
XS
SM
MD
LG