Достапни линкови

Уапсен осомничен шпион во Иран


Иранските власти уасија човек осомничен за шпионажа за Израел. Медиумите јавуваат дека неидентификуваниот притворен наводно собирал доверливи информации за вработен во израелската амбасада во Тајланд. Осомничениот бил уапсен во текот на неговото второ патување во Иран во провинцијата Керман. За сега не се знае каде се наоѓа притворениот.
XS
SM
MD
LG