Достапни линкови

Сиријската армија со балистички ракети врз цивили


Сиријската армија стрелата со балистички ракети во населени места, при што загиале стотици цивили, вклучувајки и деца, објави денеска Хјуман Рајтс Воч. Според извештајот, од февруари до јули, при бомбардирањата со проектили, загинале најмалку 215 луѓе. Најголем број вакви напади биле извршени во Алепо, каде што само на 26-ти јули загинале 33 цивили, вклучувајки и 17 деца.
XS
SM
MD
LG