Достапни линкови

Денеска сончево со високи температури


Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 36 степени.
XS
SM
MD
LG