Достапни линкови

ИБТ го купува неделникот Њузвик


Медиумската група ИБТ соопшти дека ќе го купи американскиот магазин Њузвик. Договорот за купопродажба се очекува да биде потпишан во наредните денови. ИБТ медиа која е основана во 2006 година е сопственик на сајтовите
"International Business Times", "Medical Daily", "Latin Times" и "iDigital Times"кои месечно имаат повеќе од 30 милиони посетители.
Њузвик, вториот најтиражен американски информативен неделник, од крајот на 2012 година се откажа од своите печатени изданија и премина исклучиво на дигитална верзија.
XS
SM
MD
LG