Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 30 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и температура до 35 степени.
XS
SM
MD
LG