Достапни линкови

ОН бара истрага за убиства на завореници во Сирија


Шефицата на Обединетите нации за човекови права Нави Пилај побара истрага за масовните убиства на бунтовници кои биле заробени во северниот дел на Сирија во текот на викендов. Таа додаде дека согласно сознанијата, 30 лица биле погубени, многумина од кои биле војници. Пилај побара одговорните да бидат соочени со правдата , додавајки дека бројот на загинати во немирите во текот на викендов е значително поголем од бројот на лица кои биле заробени и погубени.
XS
SM
MD
LG