Достапни линкови

Нова жртва нa хеморагичната треска во Косово


Станува збор за 58-годишен маж од Драгобил кај Малишево, кој починал ноќеска по полноќ во Клиничко-болничкиот центар во Приштина. „Тој беше донесен во неделата, но и покрај напорите, не можевме да направиме ништо повеќе“ изјави претставник на болницата, кој потврди дека во клиниката се хоспитализирани уште четворица пациенти заболени од хеморагична треска.
XS
SM
MD
LG