Достапни линкови

Тунис трага по терористи покрај границата со Алжир


Армијата во Тунис ја интензивираше потрагата по исламистички милитанти кои се кријат во планински предел во близина на границата со Алжир. Портпарол на вооружените сили изјави дека станува збор за операција во која се вклучени пешадиски единици и борбени авиони. Армијата од пред неколку месеци ги започна напорите за пронаоѓање на терористи во планинскиот предел Чамби.
XS
SM
MD
LG