Достапни линкови

Закани за новинар на РСЕ во Азербејџан


Кадиџа Исмаилова
Радио Слободна Европа ги повика азербејџанските власти да ги истражат новите заплашувања и уцени против новинарката на радиото Кадиџа Исмаилова.
Радио Слободна Европа реагира на новото видео со приватни и нелегални снимки на Исмаилова.
Претседателот на РСЕ Кевин Клосе ги повика властите во Азербејџан да обезбедат заштита за новинарите.
Кадиџа Исмаилова пишуваше за финансиските активности од стотици милиони долари на претседателот Илхам Алиев, кој без преседан ќе се кандидира за трет претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG