Достапни линкови

Египет - Протестите за подршка на Морси продолжуваат


Протестите во Египет
Поддржувачите на соборениот египетски претседател Мухамед Морси се противат на повиците да прекинат со протестите во земјата. Про-исламистичките демонстранти повикаа денеска на одржување на нови протести и покрај барањето од владата тие да запрат. Тие извикувале „Само преку нашите мртви тела“ рано изутрината. Повеќе од 260 лица загинаа во насилството на протестите.
XS
SM
MD
LG