Достапни линкови

Експлозија во Хомс - 22 загинати


од интернет видеото
Мониторинг група соопшти дека 22 лица загинале во експлозија на магацин со муниција во близина на сиријскиот град Хомс. Експлозијата наводно била предизвикана од истрели од огнено оружје. Сиријската обсерваторија за човекови права соопшти дека експлозијата се случи откако про-владините сили освоиле дел од населеното место во центарот на Сирија кој претходно беше под контрола на бунтовниците во изминативе 2 години. Во видео записот кој бунтовниците го објавија на интернет се гледа голем облак од чад над Хомс.
XS
SM
MD
LG