Достапни линкови

Апел за повлекување до демонстрантите во Египет


Властите во Египет апелираа до демонстрантите кои протестираат за подршка на екс-претседателот Мухамед Морси да ги евакуираат дивите кампови низ Каиро. Министерството за внатрешни работи соопшти дека им гарантира „безбеден излез“ на сите кои ќе одлучат да ги прекинат протестите. Подржувачите на отстранетиот лидер поставија шатори на два плоштади во главниот град на земјата,околу местата каде во неделата во судири со полицијата беа убиени 82 лица.
XS
SM
MD
LG