Достапни линкови

Кери во посета на Пакистан


Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Пакистан. Станува збор за прва официјална посета на државниот секретар на САД по изборот на нова влада во Пакистан. Предвидено е Кери да се сретне со новиот премиер на земјата Наваз Шариф и други високорангирани државни службеници. Разговорите ќе се фокусираат на билатералните односи и соработката а би требало да се разговара и за состојбата во соседен Авганистан.
XS
SM
MD
LG