Достапни линкови

Десетчасовен полициски распит на екс-функционер од Охрид


Охрид
Поранешниот општински функционер во Охрид Гоце Симоновски бил распрашуван во полиција речиси десет часа поради кривична пријава од сегашен општински функционер кој го обвинува за закани и навреди, јавуваат медиумите. Симоновски во посочува дека долго време бил подложен на притисоци и местенки.
XS
SM
MD
LG