Достапни линкови

Во Егејско Море се удавија 24 илегални имигранти


Во меѓународни води на Егејско Море во близина на турскиот град Чанаккале синоќа потона глисер со илегални имигранти. Според првичните информации во несреќата загинаа 24 лица. Се уште се непознати причините за потонувањето на глисерот со кој се превезувале повеќе од 30 илегални имигранти. Според податоците на крајбрежната стража во несреќата загинала 12 луѓе се спасени.
XS
SM
MD
LG