Достапни линкови

Невработеноста во евро-зоната 12,1%


Невработеноста во земјите од евро-зоната и натаму останува висока, 12,1 насто, односно, е непроменета во однос на мај, соопшти денеска Еуростат. И инфлацијата во јули изнесувала 1,6 насто, исто како претходниот месец.
XS
SM
MD
LG