Достапни линкови

Втора рунда палестинско - израелски разговори во Вашингтон


Делегатите на палестинците и израел денеска во Вашингтон треба да одржат нова рунда разговори во рамки на мировниот процес. Американскиот државен секретар Џон Кери ќе биде домаќин на средбата во која како посредник е назначен поранешниот американски амбасадор во Израел. Американскиот претседател Барак Обама го поздрави почетокот на преговорите по првата средба во понеделникот. Кери побара деталите од преговорите да се држат во тајност.
XS
SM
MD
LG