Достапни линкови

Во Авганистан убиени 50 милитанти


Авганистанските власти соопштија дека 50 милитанти, вклучувајќи и странци, биле убиени во офанзивата што во изминативе 24 часа се одвивала во источниот дел на земјата. Министерството за одбрана прецизира дека меѓу убиените милитанти имало пакистанци, арапи, узбекистанци и чеченци.
XS
SM
MD
LG