Достапни линкови

Сенатот одобри Џејмс Ками да биде нов директор на ФБИ


Американскиот Сенат одобри поранешниот јавен обвинител Џејмс Ками да биде иден директор на Федералното истражно биро, ФБИ. За него гласаа 93 сенатори. Тој ќе го замени Роберт Милер кој во септември лани поднесе оставка. Милер беше12 години шеф на ФБИ.
XS
SM
MD
LG