Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Романија, петмина загинале


Пет лица загинале, а еден бил повреден при уривање на романски приватен хеликоптер во централниот дел на Романија. Меѓу загинатите биле тројца германски бизнисмени и двајца Романци. Хеликоптерот се урнал веднаш по полетувањето и паднал во едно езеро. Причините за несреќата засега не се познати.
XS
SM
MD
LG