Достапни линкови

Невреме во Хрватска


Илустрација
Хрватска вчера ја зафати кратко невреме. Eдна жена е повредена откако поради силниот ветар врз неа паднала антена. Искорнати дрва, скршени гранки и оштетени покриви е исходот од невремето. Силниот ветар предизвикал проблеми и во сообраќајот. Најголема штета од невремето е предизвикана во Истра каде што се засукани неколку едрилици, една е потоната но повредени нема.
XS
SM
MD
LG