Достапни линкови

Временска прогноза - сончево до умерено облачно


Временска прогноза -доумерено облачно
Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, во попладневните и во ноќните часови ќе се развива нестабилна облачност која ќе биде проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе биде во од 12 до 22, а дневната ќе достигне од 35 до околу 42 степена. Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност, попладне со услови за краткотраен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до околу 20, а дневната ќе достигне до 39 степени.
XS
SM
MD
LG