Достапни линкови

Авганистан - 9 загинати при бомбашки напад


Најмалку 9 луѓе загинаа, а над 20 се повредени од бомба поставена на патот во авганистанската област Забул.
Меѓу загинатите се заменик гувернерот на Забул и неколку полицајци. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
Според Асошиетед Прес, меѓу 50 и 70 полицајци неделно гинат во Авганистан.
XS
SM
MD
LG