Достапни линкови

Пакистан го осуди нападот со беспилотно летало


California, May 22, 2013
Пакистанската влада го осуди нападот со беспилотно летало во кој загинаа 6 луѓе во племенска област.
Пакистанските власти соопштиоја дека со две ракети е погоден човек, кој се сметал за милитант кога преминувал од Шаваи кон Северен Вазиристан. Портпаролот на Пакистанската влада изјави дека унилатералните напади се кршење на територијалниот интегритет.
XS
SM
MD
LG