Достапни линкови

Среде бел ден украден накит од 50 милиони долари во Кан


Илустрација.
Вооружен маж украде накит во вредност од 53 милиони долари во дрзок грабеж извршен на сред бел ден во градот Кан во Франција. Грабежот се случил на изложбата наречена „Исклучителни дијаманти“ што ја организирала Куќата за накит Левиев. Крадецот носел марама и наполнил едно куферче со накит пред да избега од хотелот со пет ѕвезди Карлтон каде што се одржувала изложбата.
XS
SM
MD
LG