Достапни линкови

Меѓународната вселенска станица снабдена со храна и опрема


Архивска фотографија: Канадскиот космонаут Крис Хедфилд се забавува во Меѓународната вселенска станица.
Претставници на Руската вселенска агенција соопштија дека вселенскиот брод за снабдување Прогрес успешно слетал на Меѓународната вселенска станица, шест часа откако ова беспилотно летало беше лансирано од космодромот Бајконур во Казахстан. На Меѓународната вселенска станица во моментов има шест луѓе, кои преку Прогрес добија храна, гориво, кислорот и опрема.
XS
SM
MD
LG