Достапни линкови

Напад врз владините сили во Балучистан


Архивска фотографија: Балучистан.
Вооружени напаѓачи нападнаа контролен пункт на крајбрежната стража во покраината Балучистан во југозападниот дел на Пакистан, при што беа убиени седум, а најмалку петмина стражари беа убиени. Нападот се случил во крајбрежниот град Гавадар во близина на границата со Иран, по што напаѓачите избегале. Балучкиот ослободителен фронт ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG