Достапни линкови

Тачи: Косово и ЕУ се согласија за енергетиката


Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека Косово и Европската унија постигнале согласност во врска со договорите за енергетика и телекомуникации, додека одговорот на Србија во врска со овие две прашања се очекува на 8 август. Тој на седница на Владата изрази надеж дека Србија ќе ги прифати понудените спогодби. „Во врска со енергетиката и телекомуникациите слободно можам да кажам дека овие прашања за Косово се затворени“ рече Тачи.
XS
SM
MD
LG