Достапни линкови

ФБИ преговара со Русија за Сноуден


Портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин рече дека руската федерална безбедносна агенција разговара со американскиот ФБИ за поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноуден. Американските власти го обвинуваат Сноуден за шпионажа откако хакерот објави детали за надзорните програми на Соединетите држави. Американецот е заглавен на аеродромот во Москва веќе еден месец по пристигнување од Хонг Конг. Сноуден е заглавен поради поништен пасош и бара привремен азил во Русија.
XS
SM
MD
LG