Достапни линкови

Сер Мајкл Филип „Мик“ Џегер, познатиот фронтмен на британската рок група „Ролингстоунс“ денеска го одбележува 70 роденден. Неговата кариера трае повеќе од 50 години, а за него се смета дека е еден од најпопуларните и највилијателни фронтмени во историјата на рок музиката.
XS
SM
MD
LG