Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
XS
SM
MD
LG