Достапни линкови

Седуммина загинати во експлозија на бомба во Дамаск


Седуммина загинале а 62 се повредени во експлозија на автомобил бомба во предградие на сирискиот главен град Дамаск. Државната новинска агенција Сана обвини терористи за инцидентот, термин со кој сириската влада ги опишува бунтовниците кои се противат на режимот на претседателот Башар ал Асад. Предградието Друзе е честа мета на напади и неколку бомби беа детонирани во текот на 28 месечната граѓанска војна во земјата.
XS
SM
MD
LG