Достапни линкови

Во Грција запленети над половина тон кокаин


илустрација
Грчката полиција заплени повеќе од половина тон кокаин. Дрогата била скриена во товар со банани од Јужна Америка. Полицијата се уште истражува кој требало да го преземе кокаинот во Грција и дали бил наменет за други земји во Европската унија. Истрагата покажала дека дрогата била натоварена во Колумбија, потоа ја поминала италијанската царина од каде што со камиони тргнала за Грција.
XS
SM
MD
LG