Достапни линкови

Времето- денеска до 38, во наредните денови и до 40 степени


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност.

Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 30 до 38 степени.

Во Скопје сончево и топло, со температура до 35 степени.

Во наредниот период ќе продолжи сончевото и топло време, а особено топло се очекува во почетокот на следната недела кога температурата на повеќе места ќе надмине 35, а во југоисточните делови на земјата ќе достигне до 40 степени.
XS
SM
MD
LG