Достапни линкови

Нападнат воен комплекс во Пакистан


Серија експлозии и истрели од огнено оружје одекнаа во градот Сукур во југот на Пакистан. Локалната полиција соопшти дека мета на нападите бил воен комплекс во кој се сместени армиските разузнавачки служби и други канцеларии за јавна безбедност. Полициски извори велат дека десетмина вооружени лица го нападнале комплексот во чија близина биле детонирани четири бомби. За сега не се знае колкумина загинале во инцидентот.
XS
SM
MD
LG