Достапни линкови

Двајца војници убиени во Египет


Безбедносните сили соопштија дека вооружени напаѓачи убиле двајца египетски војници на полустровот Синаи. Инцидентот се случил на контролен пункт во близина на градот Ел Ариш. Вооружените групи ги зачестија нападите врз безбедносните сили по отстранувањето на претседателот Мухамед Морси на 3 јули.
XS
SM
MD
LG