Достапни линкови

Путин ќе оди во Иран на разговори за нуклеарната програма


Рускиот претседател Владимир Путин ќе отпатува во посета на Иран идниот месец, јавуваат медиумите. Според медиумските извештаи, Путин ќе се сренте со новоизбраниот претседател на Исламската република со кого ќе разговара за нуклеарната програма на официјален Техеран. Руските медиуми јавуваат дека Путин ќе отпатува на 12 август, додека иранските медиуми пишуваат дека посетата е закажана на 16 август. Инаугурацијата на новоизбраниот ирански претседател Хасан Рохани е закажана на 3 август.
XS
SM
MD
LG