Достапни линкови

Автобус излета од пат во Унгарија, 14 повредени


Автобус на автопревозно претпријатие од Крагуевац со швајцарски регистарски таблички излета од пат во Унгарија. Според првичните информации, во сообраќајната несреќа се повредени најмалку 14 луѓе, од кои петмина се во тешка здраствена состојба. Тешко повреден е и возачот на автобусот.
XS
SM
MD
LG