Достапни линкови

Ирачки бунтовници убиле девет полицајци


Девет ирачки полицајци биле убиени во денешниот бунтовнички напад врз една полициска станица во близина на градот Мосул, на северот на Ирак. Во бранот насилства од почетокот на април загинале над 3 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG